Bilgi Bankası Lazerle Tedavinin Avantajları

Lazerle Tedavinin Avantajları

Lazer ile diş ve dokulara temas edilmeden çalışıldığı için ısı etkisi ve titreşim olışmaz.Bu nedenle hastada genellikle ağrı oluşmaz ve anesteziye gerek kalmadan belirli diş tedavileri yapılabilir.Ayrıca anestezi yapılmadığı zaman; anestezi sonrasında ki şişkinlik,yemek yiyememe,konuşma zorluğu gibi rahatsızlıklar oluşmaz.

Hastalarımızı rahatsız eden ve cihazlardan çıkan yüksek ses lazerde yoktur.Bu nedenle hastalarımız daha konforlu bir tedavi görmektedir.Lazer ile yapılan cerrahi tedavilerde kanama minumum seviye iner.Normalden daha az travma verildiği için operasyon sonrası oluşabilecek şişme,morluk gibi komplikasyonlar önlenmiş olur.

Lazerle Tedavi Sonrası

Dokularda yanma, ısınma tahribat olmadığından ve uygulama sahasında stelizasyon yapıldığından iyileşme hızı çok hızlıdır. Diş eti ve cerrahi tedaviler sonrası hastada ağrı,şişlik ve komplikasyon riski olmamaktadır.Ayrıca iğne (anstezi)gerekmediği bir çok tedaviyi aynı seansta tamamlamak mümkündür.Böylece diş tedavileriniz çok kısa sürede ve sorunsuz yapılmaktadır.