KLİNİKLERİMİZ

Lazerle Diş Beyazlatma

105A1847
Kliniğimizde diş beyazlatma işlemi 2 şekilde yapılmaktadır

1. Lazer Yöntemiyle Diş Beyazlatma İşlemi

Bu yöntem klinik ortamında son teknoloji cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Ortalama olarak 30 dakika süren bu operasyon içerisinde çok fazla aşama yoktur ancak dişin durumuna göre iki veya daha fazla seans gerektirebilir. Seanslar esnasında cerrahi operasyon veya benzeri uygulamalar söz konusu olmamaktadır.

Lazer ile yapılan diş beyazlatma operasyonlarında beyazlatma işlemine başlanmadan önce dişlerin genel durumu ile ilgili bir tespit yapılarak hastanın devam etmesi gereken seanslar tespit edilir ve kendisine bilgi verilir.

Aynı zamanda seanslarda ortaya çıkan sonuçlar adım adım takip edilerek gereken durumlarda müdahalede bulunulmaktadır.

Lazer ile diş beyazlatma işlemi çalışan veya vakti kısıtlı olan kişiler için ideal bir yöntemdir.

2. Hastanın Kendi Başına Yapacağı Diş Beyazlatma İşlemi

Bu beyazlatma işlemi sırasında aşağıda bahsi geçen adımlar uygulanır. Ancak işlemler belli düzeylere ulaştığında mutlaka doktor kontrolüne ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Hekimin ağızdan ölçü alıp, dişlerinizin üzerine takabileceğiniz ince lastik kalıpları hazırlatması
  • Hastanın kendisi için hazırlanmış özel kalıbın içerisine ilaç yerleştirerek bu kalıbı beyazlatılacak dişlerin üstüne günde en az 6 – 8 saat takması (tercihen uykuda)
  • Tedavinin ortalama 1 – 4 hafta içinde sonlandırılması.

Türü ne olursa olsun beyazlatma işlemi sırasında doktorunuz tarafından sizlere sunulan tavsiyeleri mutlaka uymalısınız. Aksi takdirde ulaşacağınız sonuç sizi yeterince tatmin etmeyebilir.

105A1027