Bilgi Bankası Lazer İle Tedavi Çeşitleri

Lazer İle Tedavi Çeşitleri

Lazerle Kanal Tedavisi

Lazer ile kanallarda sterilizasyon sağlanmaktadır. Kanal tedavisi yapılırken özellikle enfeksiyonlu kanallarda iyi bir sterilizasyon sağlandığı için iyileşme hızlı olur.

Gingivektomi-Gingivoplasti

Özellikle estetik protez çalışmalarında,ortodonti sonrası diş eti estetiğinin sağlanmasında lazer ile yapılan diş eti boyu ayarlamalarının çok daha güzel sonuçlar verdiği gerçektir. Lazer ile anestezisiz olarak diş etinin kesilmesinin şekillendirilmesinin ardından kanamanın az olması ve doku iyileşmesini uzun zaman beklemeye gerek kalmadan diğer işlemlere geçilebilir.

Küretaj

Anestezisiz olarak lazer ile yapılan derin diş eti temizliğinin ardından diş eti cepleri çok daha hızlı iyileşmektedir.

Depigmentasyon

Diş etlerinde pigment artmasına bağlı olarak oluşan hiperpigmentasyonlar klasik yöntemlerde anestezi altında bistürü
ile peeling yapılarak tedavi edilir.Lazer ile yapılan pigmentasyon tedavilerınde anesteziye gerek kalmaz ve hasta işlem sonrası hçbir rahatsızlık duymadan yaşantısına devam edebilir.

Yumuşak Doku Lezyonlarının Çıkarılması

Ağız içinde normalin dışında oluşan tüm lezyonlar anestezisiz olarak ve dikiş atmaya gerek kalmadan çıkarılmaktadır.

Frenektomi

Dil, yanak ve dudak bağlarının konuşmayı engelleyecek şekilde fazla bağlı olduğu durumda kanamasız ve dikişsiz biçimde bağların normal durmunu alması kesilerek saglanır.

Lazerle Aft-Uçuk Tedavisi

Aft ve uçukların merhem sürüp hassasiyetini azaltmaktan başka herhangi bir tedavi şekli bulunmamaktadır. Oysaki lazer ile aft ve uçukların üstüne ışın verilmesinin ardından normal süreçte 7 gün süren iyileşme süresinin hızlandığı ve aynı bölgede tekrar aft ve uçuk çıkmadığı gözlemlenmiştir.

Lazerle Beyazlatma

Klinik ortamında üç seans süren beyazlatma işlemi lazer ile tek seansata yapılmakta ve etkin sonuç alınmaktadır. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi almak için burayı tıklayın.

Lazerle Cerrahi

Lazer ışını kanamayı azaltması ve dokuya az hasar vermesi dolayısıyla cerrahi operasyonların çeşitli aşamalarında kullanılır.Lazer desteği alınan cerrahi işlemler sonrası operasyon sonrası şişlik, morarma , ağrı gibi komplikasyonlar beklenenden daha az görülür.

Lazerle Biostimülasyon

Düşük dozlarda verilen lazer enerjisi ortodontik tedavibaşlangıcında veya cerrahi operasyonlar sırasında duyulabilen ağrıların oluşumunu önler ve dolgu iyileşimini hızlandırır.