İçeriğe geç

Çocuk Diş Hekimliği

KLİNİKLERİMİZ

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk kliniğimiz 0-14 yaş arası tüm çocuklarımıza hizmet vermektedir. Kliniğimizde diş hekimi ve diş hekimliğini tanıtma, çürük önleyici beslenme danışmanlığı, ağız hijyen eğitimi, koruyucu diş hekimliği ve diş ve dişeti hastalıklarının tedavisi uygulamaları yapılmaktadır.

Kliniğimizde çocuk diş hekimimiz hastalarının ilk seansında hastanın beslenme alışkanlıklarını dinleyip düzeltmeleri gereken hususları bildirdikten sonra ağız hijyeni kontrolünü yaparak daha iyi bir ağız hijyeni için gerekli uygulamaları anlatır.

Sonrasında hastaya, eğer hastanın ilk diş hekimi deneyimiyse diş hekimliği ve diş hekimliğinde yapılan işlemleri tanıtır.

Ağız Hijyen Eğitimi

Ağız hijyen eğitimi ve çürük önleyici beslenme koşulları anlatıldıktan sonra hastanın diş ve dişetleri ile ilgili şikayetlerini dinleyip bunların neden olduğu sebeplerin teşhisini koyarak bir tedavi planlaması hazırlar. Bu tedavi planlaması doğrultusunda hasta, hasta velisi ve çocuk diş hekimimiz yapılacak işlemlerin zaman ve sırasını birlikte belirleyerek tedaviye ve/veya koruyucu uygulamalara başlanır. Tedavinin bitmesini takiben çocuk diş hekimimiz yapmış olduğu tedaviler doğrultusunda bir kontrol periyodu belirler ve çocuk hastamızın kontrolleri bu periyotlarda gerçekleştirilir. Bu sayede biz Maltepe Diş Polikliniği olarak ” çürüksüz çocuklar, çürüksüz bireyler ” ilkesini tüm hastalarımıza ulaştırmış olmanın verdiği mutlulukla hizmetlerimize devam etmekteyiz.