Dijital Gülüş Tasarımı

Uygulama Hakkında

Sunmuş olduğumuz bu uygulamada amaç, gülüş tasarımı operasyon sonrası elde edilecek sonucun nasıl olabileceği konusunda fikir verebilmektir. Polikliniğimiz, size en iyi kalitede hizmet vermeyi garanti eder ancak dijital sonuç ile operasyon sonucu oluşan görüntünün %100 oranda eşleşmeyebileceğini unutmayın. Uygulama ile ilgili diğer detaylar için burayı tıklayın!

Bu hizmetten nasıl faydalanırım ?

Uygulama programına katılmak ücretsiz ve basit. Görselde bulunan detaylara uygun olmak kaydı ile resminizi yüklemeniz ve formda bulunan alanları eksiksiz şekilde doldurmanız yeterli.

Dijital gülüş tasarımı

Resim gönderirken şu kurallara mutlaka uymalısınız :

  • Çekeceğiniz resimde yüzünüz biyometrik olacak şekilde görülebilmeli
  • Aydınlık olmalı
  • Damak / dişeti görünebilecek şekilde dişler görüntülenmiş olmalı
  • Görüntü en az 5 mp olmalı ve flu / buğulu olmamalı
  • Görüntü formatı jpg, png veya gif olmalı


Yükle

Dijital Gülüş Tasarımı(DGT), diş hekimi ve diş teknisyeninin basit ve otomatik bilgisayar araçları üzerinden estetik ve fonksiyonel gülüş tasarımına yardım eden bir bilgisayar programıdır. Diş hekimine hastasına tedavi sonrası görünümünü ve sonucunu önceden gösterebilmesine olanak sağlar.

Nasıl Çalışır ?

Gülümsemenin dijital olarak yeniden yapılandırılmasına ilişkin mevcut uygulama, fotoğraf düzenleme programlarının kullanılmasını içeriyor. Bunun yerine otomatik kalibrasyon araçları sayesinde DGT hassas ölçümler yapabilir ve özel araçları ile güvenilir projeler gerçekleştirebilir.

İşlem Adımları :

  • Hastanın Fotoğrafının Elde Edilmesi : Hastanın en doğru şekilde fotoğrafının elde edilmesi gerekir. Referans noktaları sayesinde doğru ölçümler yapar ve doğru simetri ve oranları gözlemleme olanağı bulabiliriz.
  • Fotoğrafı Programa Yüklemek : Projeyi gerçekleştirmek için diş hekimimizin hastanın gülümseyen yüzüne ve dişlerinin fotoğrafına ihtiyacı vardır.
  • Tasarımı Gerçekleştirmek : Programın gülümseme kütüphanesi tüm hastaların doğal ve özel isteklerini karşılamaya yeterli olur. DGT, tasarımın geliştirilmesinde kullanıcıları destekleyen ana hatlar, ideal gülümseme çizgisi ve altın oran endeksi gibi gelişmiş araçlar içerir.
  • Tasarım Projelerini Hasta ve Teknisyenle Paylaşmak : Bu yazılımın asıl varlığı, iletişimi iyileştirmek ve onayı kolaylaştırmak için restorasyondan sonra gülümsemenin nasıl olacağına dair otantik bir simülasyonu hastaya gösterme fırsatıdır. Buna ek olarak diş hekimleri, teknisyenlere projeyi gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları tüm bilgileri içeren eksiksiz bir rapor gönderebilir.