Ortodonti sayfası Implant Uygulamaları sayfası Çocuk Diş Hekimliği - Pedodonti sayfası Lazerle Diş Beyazlatma sayfası Estetik Diş Hekimliği sayfası Galeri sayfası Sizden Gelenler sayfası Doktorunuza Sorun sayfası

Bilinçli Sedasyon Nedir ?

Bilinçli sedasyon (Nitroz Oksit sedasyonu), diş tedavileri sırasında duyulan korku ve endişenin,rahatlığa ve keyfe dönüştüğü, etkili ve kesinlikle güvenilir bir yöntemdir. Hastaların rahatlamasında son derece etkili ve güvenilir olan bu metot, milyonlarca insana diş tedavileri sırasında hissetikleri korku ve endişenin üstesinden gelmeleri için yardımcı oluyor.

Konuyu şu 3 başlık altında özetlememiz mümküdür :

Solumaya başladıktan kısa bir süre sonra endişeleriniz hızla uzaklaşarak yerini hoş, ılık bir hisse bırakır. Hastalar bu deneyimi rüya halinde huzur içinde süzülmek olarak tanımlıyor. Korkulu endişeli çocuk ve yetişkinlerde Nitroz Oksit hoş,rahat ve ağrısız
bir diş tedavisi için etkili bir yöntemdir.

Gülme gazı sedasyon, azot protoksit

Nitroz Oksit nedir?

Nitroz Oksit diş tedavileriyle ilgili korku ve endişeleri ortadan kaldırmak maksadıyla saf oksijenle birlikte kullanılan
bir gazdır.Solunduğu sürece tedavi boyunca devam eden sakinleştirici doğal bir etkiye sahiptir.Gülme gazı olarak da bilinen bu gaz özellikle bu etkisi sebebiyle dünyada başta diş hekimliği olmak üzere bir çok medikal alanda yaygın olarak kullanılmaktadır .

Nitroz Oksit Güvenli mi?

Nitroz oksit bugün kullanılan en güvenilir sedatiftir.Hafiftir, toksik etkisi yoktur ve kullanımdan sonra çok kısa
 sürede doğal yollarla hiçbir etki bırakmadan vücuttan uzaklaşır.Yüksek kan basıncı anjin ve hatta kalp krizi geçmişine sahip kişiler dahi kullanabilir.

Gülme gazı sedasyon, azot protoksit

Nitroz Oksit Çocuklar için Güvenli mi?

Her çocuğu sakinleştireceğini gösteren bir çok deneyimimiz olsa da, her çocuğun tedavisi için gereken seviye vardır.
Bu seviye diş hekimiz tarafından kolayca belirlenebilir. Bilinçli sedasyon (Nitroz Oksit sedasyonu) çocuğunuzun
korkularını yatıştırmak, ona iyi bir tedavi sunmak ve olumlu bir deneyim yaşatmak için en güvenli ve etkili sedasyon
yöntemidir.

BİLGİ BANKASI

PAYLAŞIN
MDP FACEBOOK SAYFASISİZDEN GELENLER

Selçuk CÜRE yazmış :

Küçük bir diş kliniği hizmeti sunan işletme olmasına rağmen; kurumsal hava verilebilmiş, ekip çalışması açından yeterli olan; yalnız kurumsal geri besleme (feedback) konusunda yeterli bulmadığım ancak temiz, hijyenik bir ortam... İleri teknoloji kullanan bir klinik olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Yalnız gülüş tasarımı gibi teknik, üst düzey beklentileriniz varsa tavsiye edebileceğimi söyleyemeyeceğim. Bunun haricinde genel olarak hoş ve tavsiye edilebilecek bir ortam!..

Canan DEMİR yazmış :

Benim notum bir çok konuda iyi ancak özellikle teşhis ve tedavi konusunda hastaların bilgilendirilmesi konusunda mükemmel buldum.

Zeynep BAŞIDİNÇ yazmış :

Polikliniği bir çok konuda yeterli buldum ve temizlikle ilgiden dolayı çevremdeki insanlarada tavsiye ediyorum.

Uyarı : Bu siteden bulunan görsel ve metin içeriğin tümü 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre korunmaktadır. İzinsiz veya kaynak gösterir şekilde kopyalanması, yayınlanması veya dağıtılması yasaktır. Ayrıca bu site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.Bu bilgilendirme yazıları kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez. Bu sitede implant, ortodonti, estetik diş hekimliği ve çocuk diş heklimliği ile ilgili detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

© 2010 Tüm hakları Maltepe Diş Polikliniğine aittir. Yazılım uygulama SSM